İlişkiniz aşk mı? Alışkanlık mı?
Sponsorlu bağlantı
Herkesin yaşamak istediği ya da yaşadığını sandığı aşk, baş döndürücü hazların yaşandığı bir duygudur. Çoğu kişi aşk, sevgi, tutku ve alışkanlığı birbirine karıştırır. Oysa yaşadığınız ilişkinin aşk mı yoksa sıradan bir alışkanlık mı olduğunu anlamak mümkün.

Aşkın özellikleri

Birdenbire hissedilerek heyecan ve cinsel çekim gücünü yaşatan aşkta kişiler birbirlerini iyi tanımasalar bile yoğun bir şekilde hissedilir. Sürekli nerde ne yaptığının düşünmekten kendini alıkoyamıyorsanız, telefon çaldığında ya da onu gördüğünüzde heyecanlanıyorsanız, sırf onun için saatlerce bekliyor ve fedakalık yapıyorsanız bunun adı aşktır. Sevgilinizin kusurlarını göremez ve onun mükemmel biri olduğunu düşünürsünüz. Çünkü eskilerin de  dediği gibi 'aşkın gözü kördür.'

Genelde birbirlerine romantik davranan bu çiftler hayal dünyasında yaşar ve mantıklı düşünemez. Çoğu zaman aşk sevgiye dönüşmez. Aşkın heyecanı zamanla azaldığında birbirlerinin çok farklı yönlerinin farkına varırlar. Ayrılıktan sonra duygular kin, nefret, intikam ya da kabullenmeye dönüşür. Eğer aşk sevgiye dönüşürse mutlulukları her geçen gün artarak devam eder.

Alışkanlığın özellikleri

Alışkanlık haline gelen ilişkiler uzun yıllar ilişkileri sürdürür fakat onca yıl boyunca eşler bir kez olsun birbirlerine 'Seni seviyorum' sözünü söylememiştir. Yanlızlıktan korkan, özgüvenlerini yitirmiş kişiler alışkanlık haline dönüşmüş olan birlikteliklerini sürdürür. Oysa eşler birbirlerine karşı yoğun bir duygu hissetmiyordur. Ama ayrıldıklarında da yerlerini dolduracak başka birini bulamayacaklarından korktukları için birlikteliklerini sürdürürler.

Heyecansız, tekdüze bir yaşantıları vardır. İki taraf sadece birbirlerinin ihtiyaçlarını karşılamayı görev kabul etmişlerdir. Yanlızlıktan korkan bu çiftler hiçbir duyguyu düşünceyi birbirleriyle paylaşmadıkları için aslında farkında olmadan çift kişilik yanlızlık yaşarlar. Sadece ayrılıktan kortukları için ya da toplum ne der düşüncesi yüzünden ayrılmaya cesaret edemezler. Peki ilişkileri alışkanlığa dönmüş olan bu çiftler sizce mutlu mudur? Elbette ki hayır!

Sponsorlu bağlantı

Bu haber toplam 10531 defa okundu.

Benzer kadın haberleri