Kadınlarda G (zevk) noktası
Sponsorlu bağlantı
İlk olarak 1950 yılında Dr. Ernst Gräfenberg tarafından keşfedilen kadınların vajinasında bulunan G noktası, ilişki sırasında hem kadının hem de erkeğin zevk almasında büyük önem taşır. G noktası kadınların zevk noktası olarak bilinir. Kadının orgazma ulaşmasını kolaylaştıran bu nokta 1980'li yıllarda seksoloğlar tarafından en çok tartışılan konulardan biri haline geldi.

G noktası nerededir?

G noktası klitoral sinir ağı uçlarının birleşim noktası ile vajina kanalı arasındaki noktadadır. Paraüretal bezin fasülye şekilli süngersi bir doku olan bu nokta erkeklerdeki prostata benzemektedir. Temas edildiğinde sertleşen bu dokuyu keşfederek daha kolay orgazma ulaşabilirsiniz. Klitoris sapı ya da klitoris son noktası da denilen bu bölge vajina girişinden yaklaşık 4 cm ilerisinde bulunur. İlişki sırasında prostat bezine temas eden bu noktada kan akışı oluşmaya başlar ve şişerek orgazm yaşanır.

G noktasını bulma yöntemleri

G noktasının yeri ön sevişme sırasında uyarıldığında daha kolay tespit edilmektedir. Hem kendiniz hem de partnerinizle birlikte koayca keşfedebileceğiniz bu G noktasına 2-3 dakika hafif masaj yapıldığında şiddetli bir orgazm yaşanır. G noktası vajinanın içerisinde yer aldığından baskı uygulamanız gereklidir. Ayrıca hassas noktayı bulabilmek için partnerinize sormaktan çekinmemelisiniz.

G noktasının yaşla ilişkisi nedir?

Kadınların vajinanın dış dokusu kalın bir tabakadan oluşur. Gençlik yıllarında orgazmı daha az hisseden kadınlar yaşın ilerlemesiyle daha kolay orgazma ulaştıklarını belirtirler. Özellikle 30 yaşından sonra kadınların östrojen düzeyleri düşmeye başlar ve vajinanın dış dokusu incelir. G noktasına varıldığını hissedebilen kadınlar daha kolay orgazm yaşarlar.

Ön sevişme önemli

Bazı kadınlar parmakla dokunmaktan zevk alırken bazıları ise penisin bu noktaya dokunmasından zevk alır. G noktasına ardı ardına baskı uygulayarak dokunulduğunda kadın birden fazla orgazm yaşayabilir. Ancak kimi durumlarda sadece G noktasının uyarılması ozgazm olmaya yetmeyebilir. Vücudun diğer noktalarınında uyarılması daha kolay orgazmın yaşanmasını sağladığından ön sevişmeyi mutlaka uzun tutmalısınız.

Sponsorlu bağlantı

Bu haber toplam 8390 defa okundu.

Benzer kadın haberleri