Aşk'ta tartışma adabı
Sponsorlu bağlantı
Evliliklerde ya da ilişkilerde farklı kişiliklere ve isteklere sahip olan çiftlerin zaman zaman tartışma yaşaması normaldir. Tartışma anında alacağınız tutum, ilişkinizi daha da güçlendirebileceği gibi bir anda bitirebilir de. Tartışma anında ve sonrasında eşinize nasıl davranmanız gerektiğini bilmeniz ve soğukkanlı olmanız gerekli. Bayanlar, ilişkilerin belkide tadı tuzu olan tartışma anlarında bu sözlerimizi mutlaka aklınıza getirin ve sevdiğinizi kaybetmemek için sakın unutmayın.

Öfkenizi kontrol edin

Tartışma anında çiftlerden biri sinirliyse diğeri bağırıp çağırarak yangına körükle gitmek yerine daha sakin davranmalı. Eğer sakinliğinizi koruyamacaksanız bulunduğu ortamı terkedip tartışmayı daha sakin olduğunuz bir zamana erteleyin. Kavganın ardından kısa bir süre yanlız kalıp empati kurmayı deneyin. Olaya karşı tarafın gözünden baktığınızda belki de bu kadar sinirlenmeyeceksiniz.

Saygılı olun

Kavga sonrasında eşinizi dikkate almayıp, onu görmezden gelerek, konuyu günlerce taze tutup aranıza mesafe koyarak cezalandırmak isterken belki de ilişkinizi geri dönüşü olmayan bir ayrılığa sürükleyebilirsiniz. Bu nedenle tarşma sonrasında eşinize soğuk davranmayın ve konuyu unutturmaya çalışın.

Tartışmayı yeniden alevlendirmeyin

Tartışmanın konusunu unutup, daha önceki konuları yineleyerek gündeme getirmekten vazgeçin. Ortamı gerecek imalı laflar söyleyerek tartışmayı yeniden alevlendirmeyin.

Ah şu sosyal ağlar!

​Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte belkide ilişkilerin sonlanmasında en büyük etken, sosyal paylaşım sitelerinde tartışmayla ilgili imalı sözlerin yazılıp, paylaşılmasıdır. Bir anlık öfkenize yenik düşüp sevdiğinizi incitecek davranışlarda bulunmayın, ilişki durumunuzu değiştirmeyin. Bunlar ilişkinizi tamamen çıkmaza sürükler, aranızdaki soğukluğun daha da büyümesine neden olabilir.

Son sözünüz olmasın

Erkekler her tartışmada ayrılmak isteyen kadınlara güvenmezler. Bu nedenle 'ayrılalım' sözünü asla dile getirmeyin. Belkide bu sevgilinize söylediğiniz son söz olabilir.

Sponsorlu bağlantı

Bu haber toplam 3853 defa okundu.

Benzer kadın haberleri